Kamudaki ÖGG Tek Tip Kıyafeti İçin İlk İpucu! Öne Çıkarılmış

İçişleri Bakanlığının kamuda ki özel güvenlik için tek tip kıyafet tasarımı çalışmasında sona yaklaşıldı. Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ilk ipuçlarını yayınlamaya başladı.

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU 2009 yılının Temmuz ayında katıldığı Haliç Kongre Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen Kamusal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme (KAAN) ve Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon (ÖGNET) projelerinin açılış programında kamuda ki özel güvenlik görevlileri için tek tip kıyafet uygulamasına geçileceğini açıklamıştı.

Aralık ayında ise Güvenlik-İş Sendikası Başkanı, İçişleri Bakanımızı ziyareti sırasında özel güvenlik tek tip kıyafet konusunun gündeme geldiğini ve 2020 yılının Ocak ayı içerisinde tanıtım programının yapılacağını bildirmişti. Ancak millet olarak hepimizi derin üzüntülere sevk eden Elazığ depremi, ardından, İdlib şehitlerimiz, sonrasında Van’da ki çığ felaketi ve son olarak İstanbul’da ki uçak kazası gibi elim olaylar nedeniyle bu tanıtım programı ertelenmek zorunda kaldı. Bu vesileyle yaşadığımız bu acı olaylarda kaybettiğimiz vatandaşlarımız ve şehitlerimize yüce Allah (C.C.)’tan rahmet, geride kalanlarına başsağlığı diliyoruz.

Kamuda görevli özel güvenlik görevlileri için tasarlanan yeni tek tip kıyafet ile ilgili ilk görsel olduğunu tahmin ettiğimiz paylaşım yine bu çalışmayı yürüten EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından geldi.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı KAAN projesi ile ilgili yayınladığı sayfada Emniyet Teşkilatından bir Kadın Komiser Yardımcısı ile onunla tokalaşan yine bir Kadın Özel Güvenlik Görevlisinin bulunduğu proje fotoğrafını yayınladı.

Yayınlanan proje fotoğrafında Kadın Özel Güvenlik Görevlisinin yazlık tek tip kıyafet olduğunu düşündüğümüz üniforma giymesi dikkat çekti. Çünkü tek tip gri renkli tişört ve siyah pantolondan oluşan özel güvenlik kıyafetinde özel güvenlik armaları farklı tasarlanmış olarak göze çarpıyor. Zira şapka ve tişört göğüsünde bulunan armada özel güvenlik yıldızı ve ortasında Türk Bayrağı bulunuyor. Siyah taktik tarzı pantolonun yan cepleri ve diz altında reflektör çizgileri bulunuyor.

Okunma 89 kez
Yorum yapmak için oturum açın

İş Arama

Bizi Takip Edin...

Kurum Resimleri

10001504_1434407346800232_670862666_n.jpg