İçişleri Bakanlığından Görüş Yazısı Öne Çıkarılmış

İçişleri Bakanlığı Eminyet Genel Müdürlüğü 81 İl valiliğine görüş yazısı göndererek ,Özel Güvenlik Görevlilerinin bıyık bırakmasında herhangi bir sakınca olmadığını belirtti.

Emniyetten 81 ile gönderilen yazıda özel güvenlik görevlileri izin şartıyla bıyık bırakabilecekler, Güvenlik-İş Sendikası özel güvenlik görevlilerinin bıyık bırakması ile alakalı İçişleri Bakanlığına bir görüş yazısı yazmış ve İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE imzalı tebliğ yazısı gelerek özel güvenlik görevlilerinin bıyık bırakmasına kanuni herhangi bir engel olmadığı belirtilmiştir.

Özel güvenlik görevlileri çalıştıkları kişi, kurum, kuruluş ve Şirketlerden izin alınmak ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelikte belirtilen şartlara uygun olmak kaydıyla bıyık bırakılabilecektir.

Güvenlik-İş Sendikası özel güvenlik görevlilerinin bıyık bırakması ile alakalı İçişleri Bakanlığına bir görüş yazısı yazmış ve İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE imzalı tebliğ yazısı gelerek özel güvenlik görevlilerinin bıyık bırakmasına kanuni herhangi bir engel olmadığı belirtilmiştir.

Görüş yazısında “üniformalı görev yapan görevlilerin bıyıklı olarak görev yapmalarına engel bir düzenleme bulunmadığından gerek 657 sayılı Devlet memurları Kanunu gerekse 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında kişi, kurum, kuruluş veya özel güvenlik şirketlerinde çalışan özel güvenlik görevlilerinin bıyıklı olarak görev yapmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır” denildi.

Okunma 480 kez
Yorum yapmak için oturum açın

İş Arama

Bizi Takip Edin...

Kurum Resimleri

12795343_1677989375775360_8923614121828884965_n.jpg