Sabah Gazetesinin 4/B Statüsü Haberi Tedirgin Etti

Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem'in haberine göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan koruma ve güvenlik görevlileri 4B’li sözleşmeli oluyor yazı dizisi kamuda çalışan özel güvenlik görevlilierini tedirgin etti.

Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem'in haberine göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan koruma ve güvenlik görevlileri 4B’li sözleşmeli oluyor yazı dizisi kamuda çalışan özel güvenlik görevlilierini tedirgin etti.Yazı dizisinde alınan asıl konu mevcut çalışanları kapsamamaktadır.Yeni işe alınacak boş kadroların 4/B Statüsünde yer alacağını belirten Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem'in yazı dizisinde kaynak ise belirtilmemesi dikkat çekti.Taslak ile ilgili sendikalar ise bir açıklama yapmadı.

Yapılan haberde;Yeni işe alınacak güvenlik görevlileri SÜREKLİ İŞÇİ POZİSYONUNDA OLMAYACAK..

Yeni taslak ile koruma ve güvenlik görevlisi artık sürekli işçi pozisyonunda olmayacak. Bundan sonra da koruma ve güvenlik görevlisi sürekli işçi pozisyonunda alınmayacak.

KADROLAR 4/B İLE DEĞİŞTİRİLECEK

Kamu kurumlarının ellerindeki boş koruma ve güvenlik görevlisi işçi pozisyonları iptal edilecek ve bunlar 4/B li sözleşmeli personel pozisyonları ile değiştirilecek

 

 

Okunma 111 kez
Yorum yapmak için oturum açın

İş Arama

Bizi Takip Edin...

Kurum Resimleri

10247235_1434406920133608_533475138_n.jpg